Profil użytkownika miqa

miqa napisał(a) o: miqa
Tylko mnie kochaj (2006)

Jedyny polski film, który obejrzałam od wielu, wielu lat i uważam, że jest świetnie nakręcony, do tego fabuła, też niczego sobie, lekka, romantyczna komedia, trochę taki kobiecy wyciskacz łez. :)

miqa napisał(a) o: miqa
Kawa i papierosy (2003)

Nie będę go oceniać, bo nie obejrzałam do końca, niestety dla mnie... sam początek był zbyt nudny, by obejrzeć go dalej... może kiedy wezmę się za niego od nowa.

miqa napisał(a) o: miqa
Salo, czyli 120 dni Sodomy (1975)

Jak dla mnie... coś zdecydowanie okropnego. Nie obejrzę tego filmu po raz drugi, chociaż z pewnością by się to przydało, żeby go w pełni zrozumieć i przeanalizować, niestety ... nie mam ochoty.

miqa napisał(a) o: miqa
Tron: Dziedzictwo (2010)

Tak świetnego filmu dawno w kinach nie widziałam. Udało mi się być na premierze, zupełnie przypadkowo, a zakończyło się dreszczami i chęcią obejrzenia filmu po raz kolejny. Nie mówiąc już o soundtracku stworzonym przez Daft Punk :) POLECAM!

miqa napisał(a) o: miqa
Harry Potter i insygnia śmierci: Część I (2010)

Jeśli chodzi o sam film, nie bazując na tym, co było w książce, to był bardzo dobry. Jeśli chodzi o fabułę opartą na książce to film kiepski.

miqa napisał(a) o: miqa
1984 (1984)

Świetny, świetny, świetny film na podstawie jeszcze świetniejszej powieści George'a Orwell'a. Polecam zdecydowanie. Zastrzegając, że jest to film, podczas którego trzeba myśleć :)

miqa napisał(a) o: miqa
Helikopter w ogniu (2001)

Jeden z lepszych filmów wojennych jakie powstały. Wyborowa gra aktorska i świetna fabula, oparta na historycznych faktach.

miqa napisał(a) o: miqa
Jak zostać królem (2010)

Przewspaniała gra aktorska,zwłaszcza C.Firtha. Film jest bardzo dobrze nakręcony i trafia w oko publiki :) nic więcej nie powiem, prócz tego,że całkowicie POLECAM.

miqa napisał(a) o: miqa
V jak Vendetta (2005)

Nieważne ile razy oglądam ten film, jestem podekscytowana. Wspaniała gra aktorska, cudowna fabuła na podstawie świetnego komiksu. Zdecydowanie polecam :) ! Och.. jak cudownie byłoby móc być Evey i spędzać czas z V... nawet jeśli miałoby się tylko słuchać jego głosu.

miqa napisał(a) o: miqa
Katedra (2002)

Uwielbiam wszelką twórczość Tomasza Bagińskiego. "Katedrę" widziałam dawno temu, ale utkwiła w mojej pamięci bardzo głęboko. Zdecydowanie polecam tę wspaniałą animację polskiego twórcy :)

miqa napisał(a) o: miqa
Dorian Gray (2009)

Po przeczytaniu parę lat temu powieści Oscara Wilde'a byłam całkowicie zafascynowana postacią Doriana Gray'a i Lorda Wottona. Ekranizacja była całkiem ciekawa, jednakże dosyć przekolorowana. Elementy grozy były tak przepełnione groteską... że na sali kinowej było słychać tylko śmiech - lub jęki.. (kto widział film - zrozumie).

miqa napisał(a) o: miqa
Constantine (2005)

Uwielbiam ten film choćby ze względu na piosenkę APC - Passive...

miqa napisał(a) o: miqa
Dystrykt 9 (2009)

Jeden z lepszych filmów 2009 roku. Jedyne co w nim bym zmieniła to zakończenie, chociaż dla tych którzy lubią "dramatyczniejsze zakończenia" będzie idealny :)

miqa napisał(a) o: miqa
Edward Nożycoręki (1990)

Świetny film, najlepszego reżysera świata. Idealnie dobrani aktorzy (zwłaszcza J.D.). Smutny film pokazujący prawdziwe oblicze ludzkości.

miqa napisał(a) o: miqa
Ale Czad! (2009)

Kolejna oklepana amerykańska komedia - jednakże bardzo zabawna :) Główne męskie role wydają się być idealnie dopasowane. Polecam mimo wszystko - dla rozrywki.

miqa napisał(a) o: miqa
Nie zadzieraj z fryzjerem (2008)

Jedni nazwą ten film kompletnie durnym - drugim się spodoba za świetną grę aktorów i humor :)

miqa napisał(a) o: miqa
Mroczny rycerz (2008)

Kogokolwiek bym nie spytała po tym filmie, o opinię - każdy stawał się nowym fanem Batmana (co dla mnie było dosyć irytujące, bo od dziecka byłam zakochana w Burtonowskich wersjach). Fenomenalna innowacja, świetna gra aktorska, efekty specjalne, dobra akcja. Wprawdzie film jest strasznie długi - ale proporcjonalnie opłacalny do obejrzenia ;)

miqa napisał(a) o: miqa
Pamiętnik (2004)

Książka Nicholasa Sparksa jest conajmniej żałosna... ale tu nie o książce, bo film w przeciwieństwie do niej - stał się cudowną historią o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystkie przeszkody. Cudowna gra aktorska Ryana Goslinga i Rachel McAdams. :) I zakończenie o wiele lepsze niż w książce. Pełne miłości, nie perwersji. Polecam :)

miqa napisał(a) o: miqa
Lśnienie (1980)

Film jest przerażający. Jack Nicholson, to najlepszy aktor, którego widziałabym w roli Jacka Torrance'a. Mimo, że film obejrzałam jako pierwszy, książka również wywarła na mnie duże wrażenie. Polecam :)

miqa napisał(a) o: miqa
Miasteczko Halloween (1993)

Ja Tima Burtona kocham i cokolwiek jego twórczości bym nie oglądała, wydaje mi się być przecudowne. I tak było z wyjątkowym (cudacznie przetłumaczonym na j.polski) Miasteczkiem Halloween. Zadziwia mnie tylko, że Jack'owi Skellington'owi nie dawał głosu Johnny Depp, a Sally - Helena B. Carter. To chyba jedyny "minus" :) Polecam, nie tylko dzieciom - a może zwłaszcza dorosłym - mimo, że to animacja :)